Skoro zataženo Praha · 6°
23. 01. · Zdeněk Změnit

reklama

BBC: Zuckerberg odmítá kritiku, že Trumpovu vítězství pomohl Facebook

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg čelí kritice, že jeho sociální síť šířila falešné zprávy, které podpořily vzestup Donalda Trumpa. Podle Zuckerberga je tato kritika „šílená“. Problematiku rozebírá rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Zuckerberg ve svém projevu na technologické konferenci Techonomy v Kalifornii řekl, že Facebook není za vítězství Trumpa zodpovědný. Podle jeho slov myšlenka o tom, že smyšlené zprávy na Facebooku ovlivnily volby, je „poněkud šílená“. Některá data poukazují na to, že vymyšlené zprávy byly sdíleny mnohem frekventovaněji než tvrzení, která odhalovala skutečnost.

Pro velké množství Američanů znamená Facebook primární zdroj zpravodajství. Stránky News Feed jsou navrženy tak, aby uživatelům zobrazovaly obsah, o kterém se domnívají, že bude nejvíce zajímavý. Podle Zuckerberga Facebook naslouchá tomu, co lidé chtějí. Primárním cílem je tak předsvědčit lidi o sdílení příspěvků.

________________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že :

Druhý den v řadě vyšli do ulic ve Spojených státech demonstranti, kteří vyjadřují svůj nesouhlas k nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi. V Portlandu ve státě Oregon se protesty obrátily v násilnosti. Několik tisíc demonstrantů se shromáždilo v centru západní části města. Někteří rozbily výlohy oken a automobilů. Další lidé zase házeli dělobuchy do odpadkových košů. Policisté zatkli 29 lidí. Protesty v ostatních amerických městech neměly oproti středečním demonstracím takovou intenzitu. Trump na svém Twitterové účtu uvedl, že demonstrace jsou nespravedlivé. Podle jeho slov je rozpoutala média. 

  

Na severu Barmy dopadl na území tamního dolu, kde se těží nefrit, velký kovový objekt ve tvaru válce. Informovala o tom státní média. Válec má být 4,5 metrů dlouhý a 1,2 metrů široký. Další kus kovu s čínským písmem zničil přibližně ve stejnou dobu střechu blízkého domu. Nedošlo přitom k žádnému zranění. Předpokládá se, že předměty mají vztah k nově spuštěnému čínskému satelitu, který byl vynesen do vesmíru ve stejný den.

 

Čínská společnost Alibaba Group Holding dosáhla rekordu v tržbách za jeden den. Stalo se tak u příležitosti takzvaného Dne svobodných. V rámci tohoto svátku Číňané nejvíce nakupují. Lidé touto událostí oslavují svůj svobodný život. Loni tržby dosáhly hodnoty 14,3  miliardy dolarů. Letošní tržby překonaly loňské prodeje téměř devět hodin před ukončením dnešní akce. Analytici předpokládají, že by celkové tržby mohly během jednoho dne překročit magickou hodnotu 20 miliard dolarů. 

 

Sebevražedný atentátník narazil kamionem do budovy německého konzulátu v Afghánistánu. Teroristický útok si vyžádal smrt nejméně šesti civilistů. Rovněž došlo ke zranění dalších 120 lidí. K zodpovědnosti za útok se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. Podle jeho představitelů šlo o odvetný útok za operaci NATO u Kunduzu, k níž došlo minulý týden. Žádný německý zaměstnanec ambasády nebyl zraněný. Jednotky NATO mají v současnosti situaci pod kontrolou. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Zuckerberg odmítá kritiku, že Trumpovu vítězství pomohl Facebook Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Mark Zuckerberg

reklama

Další články

  1. Rusko zablokuje stránky LinkedIn

    Byznys ·

    Ruský soud ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí o zablokování sociální sítě LinkedIn v zemi kvůli porušování zákona o uchování dat. Informaci oznámila ruská tisková agentura…