Částečně oblačno Praha · 7°
11. 12. · Dana Změnit

reklama

Británie vystoupí z EU bez dohody s Bruselem, hrozí Corbyn

Velké Británii hrozí, že vystoupí z Evropské unie bez toho, aniž by se s Bruselem dohodla na podmínkách odchodu. Ve středu o tom informoval vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn, podle kterého za to může vnitřní rozhádanost kabinetu premiérky Theresy Mayové.

Mohlo by vás zajímat

„Tráví více času vyjednáváním mezi sebou,“ řekl v závěru sjezdu šéf Labouristické strany na adresu členů kabinetu. Podle Corbyna by byla jeho strana schopná uzavřít dobrou dohodu. Kdyby byla u moci, zajistila by prý neomezený přístup na jednotný trh EU.

Corbyn také řekl, že jeho strana se opět stává hlavní politickou silou v zemi a že stojí „na prahu moci“. Podle něj jen labouristé jsou s to opět sjednocovat stoupence a odpůrce brexitu.

 

 

Zdroj: ČTK

Británie vystoupí z EU bez dohody s Bruselem, hrozí Corbyn Foto: 1000 Words / Shutterstock.com: Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn

reklama

Další články

  1. Úrokové sazby zůstanou beze změny, rozhodla ČNB

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,2…