Částečně oblačno Praha · 7°
11. 12. · Dana Změnit

reklama

ČD převzaly poslední modernizované vlaky, jsou rychlejší a komfortnější

České dráhy dokončily převzetí posledních ze 62 modernizovaných osobních vozů typu Bdpee pro expresní vlaky a rychlíky od firmy Pars nova. Tato společnost je členem Škoda Transportation. Cestující budou přepravovat rychlejší vozy, jejichž rychlost stoupne ze 120 km/h na 160 km/h. Modernizované vlaky se dočkají například spojů EuroCity z Prahy do Brna nebo Bratislavy a Budapešti. 

Mohlo by vás zajímat

Od prosince přijdou s novým jízdním řádem i modernizované vozy na trati z Prahy do Tábora, Českých Budějovic a Lince nebo na běžných rychlících z Prahy přes Pardubice a Olomouce do Přerova, Otrokovic, Uherského Hradiště a Luhačovic.

ČD

Nové vlaky nabídnou vyšší rychlost, která stoupne ze 120 km/h na 160 km/h. Lidé si budou moci užívat většího komfortu, který jim dopřejí nové čalouněné sedačky, klimatizace a sklopné stoly nebo stoly s rozkládacími křídly, na nichž lze pracovat.

ČD

Větší zavazadla je možné ukládat do pro ně určených rozsáhlých prostorů. Na své si přijdou i cyklisté. Ve vlacích jsou rovněž prostory pro uložení jízdních kol. Zde je taktéž možné ukládat dětské kočárky.

ČD

Pro dobití drobné elektroniky nebo notebooku bude možné použít 230 V elektrické zásuvky. V prvním pololetí roku 2017 navíc budou vlaky doplněny o WiFi připojení k internetu.

ČD

 

 

Zdroj: Zet

 

 

ČD převzaly poslední modernizované vlaky, jsou rychlejší a komfortnější Foto: Pars nova

reklama

Další články

  1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…