reklama

„České řemeslo upadá,“ stěžuje si výrobce dřevěných hodinek Richard Koubek

Označení „vyrobeno v České republice“ se snažíme čím dál častěji hledat na potravinách. Na ostatním zboží bychom ho už ale často hledali marně. Na tento trend si na rádiu Zet postěžoval jeden ze zakladatelů firmy Wooden land Richard Koubek. Přiznal, že společnost stojí proti přesile levných výrobků z východu.

Mohlo by vás zajímat

„Jsem toho názoru, že české řemeslo a celkové výroba postupně upadá. Majitelé firem přesouvají své výrobní závody na dálný východ, aby ušetřili náklady,“ řekl Koubek. Paradoxně právě dřevěného hodinky, které si objednal z Číny a dorazili mu poštou zničené, přesvědčily Koubka, aby se výrobě dřevěných hodinek začal věnovat. „Lepidlu moc nedůvěřuju, věci zásadně nevyhazuju, tak jsem se rozhodl hodinky vyrobit ve vlastní režii. Strávil jsem asi 8 hodin s bukovým trámkem a ty hodinky jsem si vyrobil sám,“ řekl.

Jeho firma na dřevěné hodinky Wooden land se podle jeho slov snaží klást důraz na příběh stejně, jako v poslední době u svých potravin farmáři a další výrobci. „My s kolegou doufáme, že jsme schopni udělat si jméno ve světě tím, že si udržíme výrobu u nás. Zákazník bude vědět, jak a z jakého materiálu hodinky vznikly,“ řekl. České i exotické dřevo odebírá se svým kolegou Jakubem Šrejmou od libereckého truhláře. Někteří zákazníci si ale dokonce svůj kus dřeva, ze kterého si hodinky chtějí nechat vyrobit, přivezou sami.

Ačkoliv má jeho firma takové ambice, Koubek přiznal, že se v budoucnu nehodlá věnovat výhradně rozvoji firmy. „Z našich zaměstnání nechceme odejít úplně, abychom měli takovou jistotu,“ prozradil.

Celý rozhovor s Richardem Koubkem si můžete poslechnout v playeru výše.

Zdroj: Zet

„České řemeslo upadá,“ stěžuje si výrobce dřevěných hodinek Richard Koubek Foto: Jakub Šrejma / wooden.land

reklama

Další články