polojasno Praha · 29°
18. 08. · Helena Změnit

reklama

Čínské úřady vyšetřují tamní weby kvůli porušení zákona o internetové bezpečnosti

Čínské kontrolní úřady vyšetřují tamní internetové společnosti Tencent, Baidu a Weibo kvůli porušení zákona o kybernetické bezpečnosti. Firmy údajně neodstranily stránky se závadným obsahem. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Čínské kontrolní orgány pro dozor nad kybernetickým prostorem firmy viní, že neodstranily ze svých sociálních sítí jako je WeChat společnosti Tencent a Tieba provozovaná Baidu stránky s násilným a teroristickým obsahem a falešnými zprávami. Akcie firmy Tencel se v reakci na oznámení snížily o více než tři procenta.

Internet v Číně podléhá ostré kontrole. Vláda blokuje sociální sítě jako facebook či twitter a cenzuruje veškerý politicky citlivý obsah.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínské úřady vyšetřují tamní weby kvůli porušení zákona o internetové bezpečnosti Foto: Eziutka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…

  2. Počet nespolehlivých plátců DPH strmě roste

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci června vyšplhal na 9 429, což meziročně představuje nárůst o 71 procent. V průběhu prvního pololetí letošního roku se jejic…