Částečně oblačno Praha · 0°
21. 01. · Běla Změnit

reklama

Clintonová vyhrála nominační souboj demokratů v Nevadě

Hillary Clintonová ohlásila vítězství ve včerejším nominačním souboji Demokratické strany v Nevadě. Po sečtení dvou třetin okrsků získává 52,2 procenta hlasů, její soupeř Bernie Sanders 47,8 procenta, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

„Je to vaše vítězství,“ napsala Clintonová na Twitteru v poděkování svým stoupencům.

Úspěch Clintonové v Nevadě průzkumy předpovídaly. Její těsná výhra ve státě, kde se před časem předpovídalo její dvouciferné vítězství, ale naznačuje, že demokratické nominační klání bude dlouhé a náročné, uvedla agentura Reuters.

Nevada je stát s velkým zastoupením menšin, na než Clintonová spoléhala. Sanders ale dokázal svým ziskem hlasů vyvrátit argument Clintonové, že má podporu pouze ve státech s převládající bělošskou populací, konstatovala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Clintonová vyhrála nominační souboj demokratů v Nevadě Foto: Shutterstock.com: Hillary Clintonová

reklama

Další články

  1. USA zpřísnily sankce proti Severní Koreji

    Společnost ·

    Prezident Barack Obama včera podepsal zákon rozšiřující americké sankce namířené proti Severní Koreji. USA zpřísnili sankce po severokorejském jaderném testu z letošní…

  2. ČSA se loni dostaly do zisku 223 milionů korun

    Byznys ·

    České aerolinie (ČSA) loni dosáhly zisku 223 milionů korun. Minulý rok se přitom společnost dostala do ztráty 631 milionů korun. Při zmenšení flotily se národnímu dopr…