Skoro zataženo Praha · 6°
23. 01. · Zdeněk Změnit

reklama

Japonský premiér varoval Británii před opuštěním EU, ohrozila by tím zájem investorů

Pokud Evropská unie opustí Evropskou unii, tak bude méně přitažlivá pro japonské investory. Řekl to včera v Londýně japonský premiér Šinzó Abe. Připomněl, že ve Spojeném království působí okolo tisíce japonských firem zaměstnávajících kolem 140 tisíců lidí.

Mohlo by vás zajímat

„Mnoho z těchto firem přišlo do Británie právě z toho důvodu, že země představuje vstupní bránu do Evropské unie. Japonsko by dalo jasně přednost tomu, aby Británie zůstala v EU,“ řekl Abe na společné tiskové konferenci se svým britským protějškem Davidem Cameronem.

Britský premiér zdůraznil, že koncem roku 2014 japonské investice v zemi představovaly celkem 38 miliard liber (1,3 bilionu korun). „To je ohromné číslo,“ řekl Cameron, pro něhož ekonomické otázky představují jedny z hlavních argumentů k přesvědčení Britů, aby v referendu 23. června hlasovali pro setrvání Británie v EU.

Před dvěma týdny také americký prezident Barack Obama při návštěvě Londýna podpořil další členství Británie v unii. Varoval, že v případě odchodu z EU, takzvaného brexitu, by se nejspíš zhoršilo obchodování mezi Británií a Spojenými státy.

Cameron a Abe včera jednali hlavně o přípravách summitu sedmi ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, skupiny G7, který se uskuteční koncem měsíce v Japonsku.

 

 

Zdroj: ČTK

Japonský premiér varoval Británii před opuštěním EU, ohrozila by tím zájem investorů Foto: 360b / Shutterstock.com: Japonský premiér Šinzó Abe

reklama

Další články