polojasno Praha · 28°
23. 06. · Zdeňka Změnit

reklama

Na pařížském letišti Orly došlo ke střelbě, policie terminál evakuovala

Na pařížském letišti Orly zazněla kolem 09:00 střelba a byla nařízena preventivní evakuace odbavovací haly. Podle francouzských médií se neznámý muž pokusil zmocnit zbraně hlídkujícího vojáka. Ten po dotyčném vystřelil. Podle televize BFMTV byl útočník zastřelen. 

Mohlo by vás zajímat

Francouzský voják zastřelil dnes ráno na pařížském letišti Orly muže, který mu vytrhl jinou zbraň a pokusil se s ní uprchnout. Jak informovalo francouzské ministerstvo vnitra, nikdo jiný nebyl při incidentu zraněn. 

Úřady se rozhodly evakuovat jižní terminál kvůli obavám, že pachatel má na místě nějaké komplice. Na letišti již jsou policejní pyrotechnici, kteří zjišťují, zda tam nebyla umístěna bomba. Na místo zamířili i příslušníci protiteroristické brigády RAID.

Letecký provoz na obou terminálech letiště Orly byl kvůli události přerušen. Některé spoje byly přesměrovány na letiště Charlese de Gaulla.

Francouzské ministerstvo vnitra mezitím informovalo o jiném incidentu severně od Paříže, při kterém byl při silniční kontrole postřelen policista.

 

Zdroj: ČTK

Na pařížském letišti Orly došlo ke střelbě, policie terminál evakuovala Foto: ČTK/AP/REMY DE LA

reklama

Další články

 1. Rockaway kupuje knižního lidra Euromedia Group

  Byznys ·

  Investiční skupina Rockaway oznámila, že podepsala dohodu o koupi Euromedia Group, napsal dnes server E15.cz. Transakce se uskutečnila s podporou skupiny Czech Media I…

 2. 15 nejlepších letišť světa

  Společnost ·

  Internetový portál Skytrax publikoval výroční ocenění nejlepších letišť světa (World Airport Awards). Popáté v řadě si první cenu zasloužilo Letiště Singapur-Changi. P…

 3. Warholův portrét Maa jde do aukce v Hongkongu

  Kultura ·

  Obraz popartového umělce Andyho Warhola, který ztvárňuje předsedu Komunistické strany Číny Mao Ce-tunga, bude 2. dubna vydražen na aukci v Hongkongu. Očekává se, že by…