reklama

„Nejsem švadlena ani návrhářka, jen chodím s otevřenýma očima,“ říká Blanka Grossová

K založení malé firmy s těhotenským oblečením vedla Blanku Grossovou vlastní zkušenost. V průběhu svého těhotenství si totiž všimla nedostatku pohodlné a zároveň stylové módy pro nadcházející matky. Rozhodla se to tedy změnit navzdory tomu, že neměla žádné zkušenosti s šitím, stříháním ani navrhováním šatů. Grossová historii její firmy Victoria Grace popsala na rádiu Zet v pořadu Podnikání od A do ZET moderovaném investorkou a mentorkou Margaretou Křížovou.

Další díly pořadu

Grossová svou firmou dokazuje, že k založení vlastního byznysu stačí dobrý nápad. „Nedělala jsem si extra velký průzkum trhu. Já jsem do toho prostě šla. Můj průzkum trhu bylo, že jsem jako těhotná hledala těhotenské oblečení a nikde jsem nic nenacházela. Všechno mě dělalo ještě větší. Nestál za tím sofistikovaný byznys průzkum,“ popisuje svou cestu k založení značky.

A právě vlastní nápady jsou to, čím Grossová nejvíce přispívá do celkového výrobního procesu. „Chodím, dívám se po obchodech a po lidech, co nosí. Jaké barvy, jaké střihy, jaké jsou na nich detaily a to se potom snažím zakomponovat do svých šatů,“ řekla. Nápad přitom do fyzické podoby převede až její švadlenka.

Stejně jako některé jiné módní firmy klade Grossová důraz na materiál. Ten by měl podle ní přesně vyhovovat určitým kritériím a specifikům, které těhotenské oblečení má. I v této fázi šla zakladatelka Victoria Grace přímo k jádru věci, tedy k hledání a následnému oslovování jednotlivých výrobců látek. Po dlouhém hledání nakonec našla dodavatele v České republice. A právě díky tomu, že minimální odebrané množství látky, které je schopna tato textilka v jednom odstínu vyrobit, bylo větší než si Grossová uměla na začátku představit, začala podnikat ve větším rozsahu, než původně zamýšlela.

Pořad Podnikání od A do ZET moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová. Jejími hosty jsou nejčastěji podnikatelé, kteří popisují svoji cestu k úspěchu. 

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Blankou Grossovou, majitelkou značky těhotenské módy Victoria Grace, si můžete přehrát v playeru výše.

Zdroj: Zet

reklama

„Nejsem švadlena ani návrhářka, jen chodím s otevřenýma očima,“ říká Blanka Grossová Foto: archiv B. Grossové

reklama

Další články

1. Rusko už nebude nakupovat plynu od Turkmenistánu

Byznys ·

Rusko zastavilo odběr zemního plynu od Turkmenistánu a ruský plynárenský podnik Gazprom se rozhodl, že nebude z této země nakupovat surovinu celý letošní rok. Sdělila …