oblačno Praha · 27°
26. 06. · Adriana Změnit

reklama

„Neúspěch je dnes hnacím motorem inovací," říká pořadatel FuckUp Nights

FuckUp Nights je celosvětové hnutí, které našlo svůj původ v Mexiku. Jak už název napovídá, jeho základem nejsou pohádkové cesty na vrchol, ale příběhy o neúspěších. To neznamená, že nemohou být inspirativní, protože jak zaznívá často na této události: „Abys uspěl, musíš stokrát selhat.“ O příchodu FuckUp Night do České republiky hovořil v pořadu Podnikání od A do Zet jeho pořadatel Tomáš Studeník.

Další díly pořadu

První FuckUp Night se uskutečnila před třemi roky v Mexiku, kde skupina kamarádů udělala večírek, na kterém popisovala své neúspěchy. Jen o rok později už se konala tato událost i v Praze a Tomáš Studeník je ten, kdo za tím stojí. „Já jsem těm Mexičanům napsal mail, že bych to chtěl dělat v Praze, že se mi to líbí. Oni mi napsali, že budeme jedno z prvních měst mimo a že budou hrozně rádi a napsali mi formát, který používají v Mexiku,“ uvedl.

FuckUp Nights spočívají v tom, že několik speakrů během 10 minut vysvětlí, co se jim v jejich kariérách nepovedlo. Podle Studeníka to nejsou pouze byznysmani a manageři, ale i sportovci nebo umělci.

S historkami o neúspěchu ale musí kolorovat celá akce. Podle Studeníka se snaží být co nejvíce spontánní. „Nechceme být jako jiné akce, kterých je spousta, kde je vše naprogramované, všechno přesně dané a zarámované, kde mají speakři všechno nacvičené. My na to trochu kašleme a chceme to dělat jinak - opravdověji,“ řekl Margaretě Křížové na rádiu Zet. Neúspěch a ochota bezhlavě experimentovat je pak podle Studeníka dnes hnacím motorem inovací a vývoje nových produktů.

Právě lidskost a opravdovost je to, co je na této akci posluchače tak přitahuje. FuckUp Nights si totiž našly útočiště už ve 130 metropolích světa a fungují jako už jako značka. Česká odnož má dokonce své FuckUp pivo. „Já to ani pro byznys nedělám, ani jsem tu motivaci ze začátku neměl. Byla to spíš zábava, zajímavý program na večer a šance poznat zajímavé lidi,“ odpovídá Studeník na otázku, kde se v tom našel byznys.

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Tomášem Studeníkem si můžete přehrát v playeru výše.

Zdroj: Zet

„Neúspěch je dnes hnacím motorem inovací," říká pořadatel FuckUp Nights Foto: Facebook/FuckUp Nights Prague

reklama

Další články

1. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

Byznys ·

Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

2. Letos došlo k nejvíce střetům aut se zvěří

Společnost ·

Na silnicích letos došlo skoro k devíti tisícům nehodám srážkou se zvěří, podle statistik je to tedy každá desátá havárie. Tato čísla bohužel ukazují na negativní tren…