reklama

Příběh Karla Nováčka: Jak se z vrcholového tenisty stal privátní bankéř

Profesionální sportovci jsou většinou po skončení své kariéry postaveni do nelehké životní situace. Jejich profesní život končí kolem pětatřicátého roku a jinou než sportovní praxi nemohou nabídnout. To neplatí pro bývalého vrcholového tenistu Karla Nováčka, který má za sebou rozmanitou kariéru ve finančním světě. Jak se z tenisty stal privátním bankéřem a následně ředitelem akvizic zdravotnické společnosti vyprávěl Nováček na rádiu Zet v pořadu Martina Burdy Zet Light.

Další díly pořadu

Jak u Vás probíhaly úvahy o konci sportovní kariéry a o tom, co bude dál? Jak jste se chystal na konec v tenise?

Já jsem se netajil tím, že bych měl ambice se uplatnit v jiném oboru. Měl jsem to štěstí, že jsem potkal správné lidi ve správný čas. Také jsem měl odhodlání a z toho vzniklo, že jsem začal kariéru ve financích, konkrétně v privátním bankovnictví.

A jak se z vrcholového tenisty stane privátní bankéř?

Měl jsem to štěstí, že jsem potkal lidi, kteří měli rozhodující posty ve firmě Morgan Stanley, což je renomovaná finanční skupina ve Spojených státech. Ti mi nabídli pozici finančního poradce a místo ve správě Global Wealth Management, kde jsem od srpna 2000 začal mojí kariéru privátního bankéře.

Jak dlouho jste v Morgan Stanley, což je špičková  světová banka, strávil?

Strávil jsem tam od roku 2000 do roku 2010, to znamená jedenáct let a byla to opravdu úžasná kariéra. Vzpomínám na to strašně rád. 

S kariérou v privátním bankovnictví jste pokračoval i v Čechách. To bylo kde?

Ano. Já jsem od roku 2010, kdy jsem se vrátil do České republiky, pokračoval v kariéře finančníka v bance Unicredit Bank, také jako privátní bankéř.

Když porovnáte privátní bankovnictví v Morgan Stanley a v Čechách obecně - nejen v Unicredit Bank - jsou tam nějaké odlišnosti?

V něčem se to liší. Ve Spojených státech je mnohem více možností a produktů, které jsou nabízeny klientům. Nicméně mají jednu paralelu. Když jste s bohatými lidmi a staráte se o jejich finance, tak je to všude stejné. Musíte získat jejich důvěru, musíte s ní zacházet velmi opatrně a vážit si jí. Nikdy nemáte druhou šanci udělat první dojem a to myslím, že je velmi důležité.

Vy se dnes ale už nevěnujete privátnímu bankovnictví. Jste ředitelem akvizic společnosti Agel. Řekněte nám něco o své současné pozici?

Do pozice ředitele akvizic jsem nastoupil vloni v srpnu a mám na starosti úsek, který se stará právě o akvizice nových nemocnic, nových zdravotnických zařízení pro skupinu Agel. Skupina Agel je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče nejen v Česku ale i ve střední Evropě.

Záznam celého rozhovoru s Martinem Burdou, členem představenstva Českého fondu půdy a bývalým ředitelem Investiční společnosti České spořitelny, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light si můžete přehrát ZDE.

Zdroj: Zet

Příběh Karla Nováčka: Jak se z vrcholového tenisty stal privátní bankéř Foto: Karel NOVÁČEK; Zdroj: ČTK/Zbyněk Stanislav

reklama

Další články

1. Ruský Gazprom snížil dodávky plynu do Turecka

Byznys ·

Ruská státní plynárenská společnost Gazprom snížila dodávky zemního plynu soukromým podnikům v Turecku o deset procent. Důvodem byly spory ohledně cen za komoditu. Age…