Sněhové přeháňky Praha · 2°
21. 01. · Běla Změnit

reklama

Rusko zrušilo zákaz charterových letů do Turecka

Rusko v neděli zrušilo zákaz charterových letů do Turecka. Ten vydalo loni v listopadu poté, co turecká armáda sestřelila ruský vojenský letoun. Turecko dříve patřilo k nejoblíbenějším destinacím ruských turistů. O zrušení zákazu informovala na svých internetových stránkách ruská vláda.

Mohlo by vás zajímat

Dekret o zrušení zákazu podepsal ruský premiér Dmitrij Medveděv. Aerolinky by podle dokumentu zveřejněného na internetových stránkách vlády měly u letů mezi Ruskem a Tureckem přijmout dodatečná bezpečnostní opatření, uvedla agentura TASS.

Ruský prezident Vladimir Putin po nedávném jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem uvedl, že prioritou pro Rusko a Turecko je návrat k předkrizovým poměrům, tedy do doby před loňským listopadem. Turecký stíhač tehdy sestřelil ruský bombardér u turecko-syrských hranic.

Tento incident prudce ochladil vztahy mezi oběma zeměmi a vedl ze strany Ruska k vyhlášení protitureckých sankcí. Pozastavení charterových letů značně omezilo příliv ruských turistů do Turecka, což zasadilo tureckému turistickému průmyslu tvrdou ránu.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko zrušilo zákaz charterových letů do Turecka Foto: Telsek / Shutterstock.com

reklama

Další články