Sníh Praha · 0°
22. 01. · Slavomír Změnit

reklama

Stávka palubního personálu bude stát Air France 90 milionů eur

Týdenní stávka palubního personálu bude stát francouzskou leteckou společnost Air France zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Informoval o tom generální ředitel podniku Frederic Cagey rozhlasové stanici France Info.

Mohlo by vás zajímat

Stávka začala ve středu a skončit by měla dnes. Vedla mimo jiné ke zrušení některých letů Air France mezi Prahou a Paříží. Podle Cageyho se protest dotkl zhruba 180 tisíců cestujících.

Ke stávce palubního personálu vyzvaly dva odborové svazy poté, co zkrachovala jednaní se zástupci podniku o nové pracovní smlouvě, napsala agentura Reuters.

Dnes jsou podle internetových stránek ruzyňského letiště zrušeny čtyři lety Air France mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy v 14:45 a 19:50 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaullea v 15:40 a 20:35.

 

 

Zdroj: ČTK

Stávka palubního personálu bude stát Air France 90 milionů eur Foto: bellena / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

  Byznys ·

  V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

  Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

  Byznys ·

  Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…