reklama

„Trumpa jako prezidenta se neobávám. Nebude o nic horší než Clintonová,“ říká Erik Best

Ještě před rokem by nikoho nenapadlo, že v republikánských kandidátkách bude dominovat Donald Trump. Dokonce ani českého vydavatele bulletinů Fleet Sheet a Final Word Erika Besta, který ve Spojených státech strávil půl života. V pravidelném pořadu Zet Light však Best prozradil, že se neobává Trumpových hrubiánských výroků, pokud by se skutečně stal prezidentem.

Další díly pořadu

„Já jsem opravdu myslel, že bude americkým prezidentem Jeb Bush. Myslím si, že si to myslel také celý republikánský establishment. Také jsem si tehdy myslel, že do určité míry demokratická strana Clintonovou odepisuje,“ řekl na rádiu Zet Erik Best. Jeb Bush však před pár dny oznámil, že odstupuje ze souboje o prezidentskou nominaci. Učinil tak poté, co ani v jednom z prvních tří hlasování v rámci primárek neskončil lépe než čtvrtý.

Prozatímní cesta Donalda Trumpa do prezidentského křesla probíhá bez zaváhání. Zdali bude miliardářovo přední postavení v republikánské straně ještě pevnější, rozhodne dnešní volební superúterý, které se koná ve 13 státech Ameriky. Republikánské vedení očekává, že Trump při něm může vyhrát až v deseti státech.

Pokud by po volbách Trump skutečně usedl do Bílého domu, nebude podle Besta tak kontroverzním řečníkem, jako doposud. „Já sleduji, co říká Trump. Ten nedávno prohlásil, že je samozřejmé, že musí při primárních volbách mluvit jinak, než když bude prezident. Samozřejmě ví, že se bude muset chovat slušně. Neobávám se Trumpa jako prezidenta. Myslím, že nebude o nic horší než Clintonová,“ řekl.

Erik Best se narodil ve Spojených státech. V Praze žije od devadesátých let, kdy zde začal vydávat denní jednostránkový zpravodaj Fleet Sheet. „Snažíme se v něm shrnout nejdůležitější zprávy z českých novin tak, aby manageři, diplomaté i studenti, měli přehled,“ popisoval Best na rádiu Zet. Vedle něj také vydává bulletin Final Word.

Best také v pořadu Zet Light prozradil, že se cítí být více Čechem, než Američanem. „Česká mentalita je trochu jiná, než americká. Mně to asi víc vyhovuje. Myslím, že Češi mají zdravý cynismus. V Americe je cynismus považovaný za něco negativního, zatímco tady je to docela běžné. Pokud ho není příliš, tak je to pozitivní a mně se to líbí,“ řekl Best.

Záznam celého rozhovoru s Erikem Bestem, který připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light si můžete přehrát ZDE.

Zdroj: Zet

„Trumpa jako prezidenta se neobávám. Nebude o nic horší než Clintonová,“ říká Erik Best Foto: ČTK/AP/John Bazemore

reklama

Další články