Raiffeisen Bank

reklama

„V Česku chybí příležitosti k možnosti vzdělávání ve světě,“ říká Michaela Bakala

Vedle svých četných podnikatelských aktivit a rodičovských povinností se Michaela Bakala naplno věnuje i filantropické činnosti. Se svým manželem Zdeňkem Bakalou poskytují nadaným studentům skrze nadaci Bakala Foundation příležitost studovat na prestižních světových univerzitách. V České republice se podle ní mladým lidem této příležitosti nedostává.

Další díly pořadu

Michaela Bakala stojí za založením soutěže krásy Česká Miss a stará se o značnou část aktivit své rodiny v České republice, jako je například provoz několika obchodů s luxusním zbožím v Pařížské ulici v Praze. Do toho vychovává své čtyři děti. „Myslím, že v životě jsem měla štěstí na to, že ať už to byly pracovní nebo soukromé věci nebo školy, které jsem studovala, tak jsem si to ulehčila tím, že jsem si v tom našla něco, co mě bavilo, zajímalo a měla jsem to ráda,“ řekla v pořadu Zet Light na otázku, jak vše stačí stíhat.

I když spolupracuje na mnoha podnikatelských aktivitách svého manžela Zdeňka Bakaly, jako je vydavatelství Economia nebo právě módní butiky Luxury Brand Management, nejvíce času věnuje do nadace Bakala Foundation. Ta se zaměřuje na podporu vzdělání na špičkových světových univerzitách pro nadané české studenty. „Před sedmi lety jsme přišli s konceptem programu Scholarship, protože jsme si uvědomili, že vzdělávání je celoživotní proces a je nesmírně důležité. Nám v České republice i chybí dostatek příležitostí, aby lidé odcházeli ven, neměli strach a aby se nebáli přihlásit na ty nejlepší školy po celém světě,“ řekla Bakala.

Bakala Foundation pomáhá k dosažení prestižního vzdělání jak středoškolským, tak i vysokoškolským studentům. Ročně se podle Bakaly do programu Scholarship přihlásí kolem 250 uchazečů

Záznam celého rozhovoru s Martinem Burdou, členem představenstva Českého fondu půdy a bývalým ředitelem Investiční společnosti České spořitelny, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light si můžete přehrát ZDE.

Zdroj: Zet

reklama

„V Česku chybí příležitosti k možnosti vzdělávání ve světě,“ říká Michaela Bakala Foto: Michaela BAKALA; Zdroj: Facebook Bakala Foundation / Hermina Press

reklama

Další články