Jasno Praha · 10°
22. 11. · Cecílie Změnit

reklama

Ve Francii evidují nejvíce nezaměstnaných lidí v historii

Nezaměstnanost ve Francii vzrostla v březnu o 0,4 procenta na rekordní úroveň 3,51 milionů lidí. O vývoji na trhu práce včera informovalo francouzské ministerstvo práce. Podíl nezaměstnaných tak meziročně stoupl o téměř pět procent. To komplikuje situaci francouzskému prezidentovi Françoisovi Hollandeovi, který během volební kampaně sliboval snížení nezaměstnanosti.  

Mohlo by vás zajímat

Za celé první čtvrtletí však přibylo jen 9 200 nezaměstnaných, což podle ministra práce Françoisa Rebsamena představuje nejnižší nárůst od roku 2011. „Přijatá opatření začínají přinášet ovoce,“ řekl ministr podle agentury AFP.

V únoru francouzská vláda schválila Hollandeovy hospodářské reformy, které mají podpořit ekonomický růst, ozdravit státní finance a přispět ke snížení nezaměstnanosti.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v únoru ve Francii zůstala na lednových na 10,6 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Ve Francii evidují nejvíce nezaměstnaných lidí v historii Foto: kavalenkau / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Francie odškodní Rusko miliardou eur

    Byznys ·

    Francie zaplatí Rusku 1,1 miliardy euro jako kompenzaci za to, že mu na základě sankcí kvůli konfliktu na Ukrajině nedodá dvě vrtulníková plavidla Mistral. Uvedl to se…