skoro zataženo Praha · 14°
23. 09. · Berta Změnit

reklama

„Za úpadkem většiny firem stojí neschopnost a špatné řízení,“ říká Tomáš Poucha

Neschopnost stojí až za polovinou všech krachů společností. Ke špatnému řízení poté dochází v každém šestém podniku. V novém dílu pořadu Show me the money to řekl ředitel Marketingového institutu Tomáš Poucha. Top management musí podle Pouchy řešit problémy zákazníků. Často se totiž stává, že dojde ke změně jejich potřeb. Firma si toho všimne pozdě a poté jen těžko dohání rozjetý vlak. Příkladem může být společnost Nokia, jež byla kdysi jedničkou na poli mobilních telefonů. 

Další díly pořadu

„Má se za to, že 70 procent firem končí a má špatné výsledky proto, že neřeší problémy zákazníků. Oni je prostě řešit musí,“ řekl Poucha na rádiu Zet.

Často se stane, že zákazníci požadují nějakou změnu nebo mají zcela jiné potřeby. Podle toho poté musí společnosti upravit své portfolio nebo dokonce změnit svůj celý přístup. V některých případech je nezbytné změnit i komunikaci nebo celkový redesign loga firmy.

„Hegemoni, jako byl Kodak nebo Nokia, byly přesvědčeni o tom, že půjdou dál. Ono se to ve světě byznysu a zejména ve světě inovací děje velice často. Málokterou inovaci přinese vládce trhu. Většinou ho někdo převálcuje a oni se nějakým způsobem po tom jenom vezou,“ sdělil Poucha.

V rozvoji společnosti je z těchto důvodů nepostradatelná vize. Tu je potřeba totiž naplňovat.

„Pokud firma o sobě tvrdí, že je inovativní. Pokud o sobě tvrdí, že zabezpečuje tu a tu věc, tak musí jasně vědět, co to znamená. Tvrdím, že jsem inovativní, tak jak poznám, že jsem inovativní? Kolik věcí jsem si naplánoval a kolik věcí jsem splnil? To jsou věci, které se dají krásně sledovat a nemusím si lhát do kapsy,“ uvedl Poucha.

Jestliže má firma prázdnou proklamaci, směřuje pouze kupředu a neví za čím, tak je pouze otázkou, jak dlouho jí to vydrží. 

V pořadu Show me the money radí ředitel Marketingového institutu Tomáš Poucha se správným fungováním firmy a jejího byznysu.

Aktuální díl si můžete poslechnout v playeru výše.

Zdroj: Zet

„Za úpadkem většiny firem stojí neschopnost a špatné řízení,“ říká Tomáš Poucha Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

Byznys ·

V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

Byznys ·

Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…