Sníh Praha · 2°
20. 01. · Ilona Změnit

reklama

Článek armádního webu není podle Medveděva odrazem stanoviska Ruska

Ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv se distancuje od článku publikovaném na ruském armádním webu, jenž obhajuje sovětskou intervenci do Československa v roce 1968. Podle premiéra text není odrazem stanoviska ruského vedení a představuje osobní názor autora. Medveděva o vyjádření požádala česká hlava státu Miloš Zeman, který se s ním sešel ve středu. 

Mohlo by vás zajímat

Podle Zemana, který Medveděvovi na schůzce předal kopii článku, je text urážkou českého národa. „Někteří politici v Praze navrhují vrátit se. Domnívám se, že je to nesmysl,“ řekl prezident. Článkem „šílence“ by se prý Zeman nezabýval, kdyby nevyšel v době jeho státní návštěvy v Rusku. „Chci, abyste veřejně prohlásil, že to nemá nic společného se stanoviskem (ruské) vlády,“ dodal Zeman.

Ruské vedení podle Medveděva do práce novinářů nezasahuje. Text je osobním názorem autora, což uvedla i redakce webu a stejný názor má ruské vedení. Článek neodráží oficiální ruské stanovisko vyjádřené už v roce 1993, které v roce 2006 potvrdil prezident Vladimir Putin. Text „nezlepšil atmosféru návštěvy české delegace“ a neodpovídá ruskému stanovisku, řekl Medveděv. K psychickému stavu autora článku se nehodlá vyjadřovat.

Zeman „veřejné oficiální“ prohlášení ruského premiéra s uspokojením přijal.

 

 

Zdroj: ČTK

Článek armádního webu není podle Medveděva odrazem stanoviska Ruska Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Dmitrij Medveděv

reklama

Další články

  1. Prodej elektromobilů celosvětově vzrostl o 63 %

    Byznys ·

    Zájem o elektromobily byl ve třetím čtvrtletí meziročně vyšší, když stoupl o 63 % a překročil hranici 287 000 aut. Růst podpořila především vysoká poptávka v Číně. Inf…