Sníh Praha · 2°
20. 01. · Ilona Změnit

reklama

Dnes je poslední možnost podat přihlášky do prezidentských voleb

Kandidáti na prezidenta republiky mají do úterního odpoledne čas na přihlášení se do voleb. Dosud se do klání o novou hlavu státu zaregistrovalo 12 uchazečů. Většinu z nich do voleb mají pustit podpisy poslanců a senátorů, tři nominaci podali s podporou občanské petice. Další tři uchazeči o Pražský hrad ke kandidatuře nedoložili podpisy politické ani občanské.

Mohlo by vás zajímat

Zájem o účast ve volbách projevily více než dvě desítky kandidátů. Část z nich už svůj boj o Hrad vzdala. Další stále věří tomu, že se jim podaří získat na poslední chvíli podpisy poslanců nebo senátorů. Svou kandidaturu by měl v úterý přijít odevzdat na ministerstvo vnitra bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek, který si zajistil senátorské podpisy. Podle informací by na úřad měli dorazit i další zájemci o Pražský hrad. Zda i oni naplní zákonné předpoklady, ale není jasné.

Kdo splnil všechny požadavky a bude se moci zúčastnit voleb, ministerstvo vnitra oznámí 24. listopadu. Mezi favority voleb patří současný prezident Miloš Zeman, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a textař a podnikatel Michal Horáček. Všichni oznámili dostatek občanských podpisů.

 

 

Zdroj: ČTK

Dnes je poslední možnost podat přihlášky do prezidentských voleb Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Slovensko dotahuje EU rychleji než ČR

    Společnost ·

    Slovensko se za posledních 25 let dotahuje na ekonomickou úroveň starších zemí EU rychlejším tempem než Česká republika. Viditelné je to nejen na průměrné míře růstu e…