Sníh Praha · 3°
19. 01. · Doubravka Změnit

reklama

Ericsson zažaloval francouzsko-čínskou firmu Wiko kvůli patentům

Švédský výrobce zařízení pro telekomunikační sítě Ericsson podal žalobu na francouzsko-čínského výrobce chytrých telefonů Wiko. Důvodem je porušování patentů. Ericsson ve čtvrtek informoval o tom, že společnost jeho práva porušuje už několik let, nemá licenci a neposkytla mu ani žádné odškodné. Ericsson žalobu podal u dvou soudů v Německu.

Mohlo by vás zajímat

Obě strany přitom o problému jednají už od roku 2013. Wiko má hlavní sídlo ve Francii, ale většinový podíl v ní má čínská skupina Tinno Mobile, uvedla agentura Reuters.

Ericsson žaluje společnost Wiko u soudů v Düsseldorfu a Mannheimu za porušení patentů pro mobilní technologie 2G, 3G a 4G.

Kvůli licenčním poplatkům se švédský výrobce soudí také s čínskou firmou TCL.

Příjmy Ericssonu z portfolia duševního vlastnictví dosahují ročně zhruba sedmi miliard švédských korun (přes 19 miliard korun). Portfolio zahrnuje více než 42 000 patentů pokrývajících technologie 2G, 3G a 4G/LTE.

 

 

Zdroj: ČTK

Ericsson zažaloval francouzsko-čínskou firmu Wiko kvůli patentům Foto: Jari J / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…