Možnost deště Praha · 0°
23. 01. · Zdeněk Změnit

reklama

Fakulta podnikohospodářská VŠE se řadí díky akreditaci EQUS k 1 % nejlepších byznys škol světa

Fakulta podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické (VŠE) zvítězila soutěž Národní ceny kvality ČR v oblasti společenské odpovědnosti. Stejná fakulta získala letos na jaře akreditaci EQUS, kterou má pouhých 170 z celkového počtu 15 tisíc byznys fakult světa. Jaroslav Pašmik z Fakulty podnikohospodářské VŠE na rádiu zet říká, že se tak řádí mezi 1 % nejlepších byznys škol světa. 

Mohlo by vás zajímat

Fakulta podnikohospodářská VŠE dlouhodobě spolupracuje s různými typy organizací. Jednak jde o velké firmy, jako je GE Aviation, Tesco, ČSOB nebo Lagardère Active. Fakulta se nezaměřuje pouze na firmy, ale například i navázala spolupráci s městskými částmi hlavního města Prahy. S Prahou 7 se konkrétně pak orientuje na snižování textilního odpadu, jenž se převážně pojí k rychlé módě.

Ve společnosti Lagardère Active Fakulta podnikohospodářská řeší otázky genderové vyrovnanosti.

„Jde o platové problémy, které tady v Česku máme a nejsou malé. V těch firmách se snažíme propojovat udržitelnost a profitabilitu. Snažíme se pomáhat firmám vytvářet nové služby, výrobky nebo ovlivňovat samotný provoz firem, aby byl z hlediska odpadů nebo z hlediska nějakých emisí co nejčistší,“ říká Pašmik na rádiu Zet.

Fakulta podnikohospodářská se rovněž zaměřuje na transparentnost firem. Příkladem může být řešení zprůhlednění aktivit v módní značce F&F, jež patří pod společnost Tesco. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Jaroslavem Pašmikem z Fakulty podnikohospodářské VŠE. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: ČTK

Fakulta podnikohospodářská VŠE se řadí díky akreditaci EQUS k 1 % nejlepších byznys škol světa Foto: VŠE

reklama

Další články

  1. Mohou se obyvatelé Zimbabwe těšit na budoucnost?

    Společnost ·

    Jaká bude budoucnost Zimbabwe po politickém pádu jejího dlouholetého prezidenta Roberta Mugabeho? Nebude jeho nástupce Emmerson Mnangagwa, ještě do nedávna jeho pravá …

  2. Ťok zůstane podle Zemana ministrem dopravy

    Společnost ·

    Dan Ťok (ANO) zůstane i v nové vládě ministrem dopravy. Vyplývá to alespoň ze středečního vyjádření české hlavy státu Miloše Zemana, který je aktuálně na návštěvě jižn…