Možnost deště Praha · 8°
21. 11. · Albert Změnit

reklama

Google učí svého Asistenta česky, dočkáme se ho do pěti let

Technologická společnost Google pracuje na české verzi pro svého Google Asistenta. Na rádiu Zet to alespoň řekl redaktor technologického portálu Technet.cz Pavel Kasík. Dozvěděl se to v rámci vývojářské konference v polském Krakově od vedoucího týmu Behshada Behzadiho, který stojí za vývojem digitální asistentky. Podle jeho slov se české verze dočkáme do pěti let. 

Mohlo by vás zajímat

Google pracuje na vývoji svého digitálního asistenta, aby tak dokázal předčít konkurenci v podobě Siri od Applu nebo Cortany, na jejímž vývoji pracuje Microsoft.  

Podle Kasíka jde v podstatě o překvapivou informaci. „Když jsme testovali asistentky jak v angličtině od Amazonu, tak v angličtině od Google, tak jsme do toho článku psali, samozřejmě funguje v angličtině a na češtinu si ještě dlouho počkáme,“ řekl Kasík.

Behzadi jej ujistil, že se české verze Google Asistenta dočkáme do pěti let. Proč je vůbec tak složité něco podobného naprogramovat? Nejde totiž o pouhý překlad anglických slovíček. Tým kolem vývojářů Googlu musí doslova vytrénovat umělou inteligenci, aby byla schopná pochopit, co představuje podmět, co je přísudek a co je předmět.

„Když té asistence řekneme, přehraj můj oblíbený seriál Doktor House na velké televizi ze služby Netflix, tak to není jediný způsob, jak já jsem jej mohl požádat. Mohl jsem také říct. ‚Pusť mi House z Netflixu na velké televizi‘. Mohl jsem použít deset nebo více způsobů, jak to říct. Mohl jsem o to požádat zdvořile, mohl jsem o to požádat drze. Všechno to musí asistentka poslechnout,“ sdělil Kasík. 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s redaktorem technologického portálu Technet.cz Pavlem Kasíkem. Více informací se dozvíte ve zvuku v playeru výše.

Zdroj: Zet

Google učí svého Asistenta česky, dočkáme se ho do pěti let Foto: dennizn / Shutterstock.com

reklama

Další články

1. Británie schválila zákon o právní odluce od EU

Byznys ·

Britská Dolní sněmovna přijala v noci na úterý v rámci druhého čtení návrh zákona, jenž má představovat základ právní odluky Spojeného království od Evropské unie. Má …

2. KLDR varuje USA před nově uvalenými sankcemi

Společnost ·

Severní Korea v pondělí pohrozila Spojeným státům, že zaplatí vysokou cenu. Stane se tak v případě, když Rada bezpečnosti OSN schválí americký návrh nové rezoluce zpří…

3. Irma a Harvey budou USA stát kolem 290 miliard USD

Byznys ·

Řádění hurikánů Irma a Harvey bude stát Spojené státy kolem 290 miliard dolarů (6,3 bilionu Kč), což představuje zhruba 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). P…

4. Nejlepší rating na světě má Německo

Byznys ·

Analytická společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň. Jde o nejlepší rating z…

5. EU kritizuje Trumpovu hospodářskou politiku

Společnost ·

Výbor složený ze zástupců ministerstev financí členských zemí Evropské unie podrobil kritice hospodářskou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjádřil obavu…