Možnost sněžení Praha · 2°
17. 01. · Drahoslav Změnit

reklama

KLDR se považuje za zodpovědnou a mírumilovnou jadernou velmoc

Severní Korea je zodpovědnou jadernou velmocí a mírumilovnou zemí, jež pro ochranu míru ve světě učiní vše. Po nejnovější severokorejské zkoušce balistické rakety to ve středu prohlásila státní televize KLDR. Rovněž informovala o tom, že vůdce Kim Čong-un k rozkazu, kterým test povolil, napsal, aby vypuštění střely bylo provedeno s odvahou.

Mohlo by vás zajímat

„S odvahou ji odpalte za stranu a vlast!“ napsal Kim v instrukcích k rozkazu. Uvedl také, že schvaluje, aby se start uskutečnil dnes za úsvitu místního času (úterý večer SEČ). Severokorejská televize zveřejnila i fotografii, na které Kim dokument podepisuje.

Severokorejská tisková agentura KCNA napsala, že odpálení rakety s hrdostí demonstrovalo, že země konečně naplnila velký historický cíl v podobě vytvoření jaderných sil. Média KLDR po testu hovoří o tom, že Pchjongjang je zodpovědnou jadernou velmocí a že mu jde o udržení míru a stability ve světě.

Zpráva KCNA pak severokorejský zbraňový arzenál označila za obranný proti americké imperialistické politice jaderného vydírání a uvedla, že KLDR nepředstavuje hrozbu pro žádnou zemi, pokud nebudou porušovány severokorejské zájmy.

 

 

Zdroj: ČTK

KLDR se považuje za zodpovědnou a mírumilovnou jadernou velmoc Foto: Pixabay: Kim Čong-un

reklama

Další články

  1. Posledním místopředsedou Sněmovny se stal Fiala

    Společnost ·

    Poslanci v úterý zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní voleb…