Jasno Praha · 4°
13. 12. · Lucie Změnit

reklama

Španělé na severu země protestovali proti turistice, podle jejich slov zvyšuje ceny

Desítky lidí ve čtvrtek demonstrovaly v severošpanělském San Sebastianu proti nadměrné turistice, jež podle protestujících pomáhá zvyšovat ceny například bytů a nájemného. Trvalí rezidenti protestovali rovněž proti hluku, nepořádku a nedostatku místa na parkování, které jsou spojeny s vyšším počtem návštěvníků.

Mohlo by vás zajímat

„Turistika = mizerné platy“ napsal na transparent jeden z účastníků akce, která následovala jen několik dní po podobné demonstraci v Barceloně nebo v Benátkách.

Kritika je namířená například proti růstu počtu bytů pronajímaných turistům prostřednictvím internetových platforem jako je Airbnb. I ty přispívají podle protestujících k vylidňování prodražujících se center měst.

Španělský premiér Mariano Rajoy se již problematice věnoval, ale zatím jen dospěl k názoru, že protesty proti odvětví cestovního ruchu, které se na hrubém domácím produktu Španělska podílí 11 procenty, jsou nesmyslné.

Španělsko, které má asi 46 milionů obyvatel, v loňském roce navštívilo 75,3 milionu turistů. Je tak třetí nejnavštěvovanější zemí světa, po Francii a USA.

 

 

Zdroj: ČTK

Španělé na severu země protestovali proti turistice, podle jejich slov zvyšuje ceny Foto: Radu Bercan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…