Možnost sněžení Praha · 3°
19. 01. · Doubravka Změnit

reklama

VW instaluje v USA 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily

Německý automobilový koncern Volkswagen chce do června 2019 instalovat ve Spojených státech 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily. V pondělí o tom informovala americká společnost Electrify America, která je součástí Volkswagenu. Podnik se nejprve zaměří na 17 největších měst.

Mohlo by vás zajímat

V rámci dohody o řešení podvodu s emisemi Volkswagen přistoupil na to, že ve Spojených státech investuje dvě miliardy dolarů (43,5 bilionu korun) do infrastruktury pro vozidla na ekologický pohon. Je v Kalifornii hodlá investovat 800 milionů dolarů.

Nabíjecí stanice budou vybudovány ve zhruba 500 lokacích, z toho 75 procent poblíž zaměstnaneckých center a zbývajících 25 procent v obytných oblastech. Electrify America si k tomu vybrala stanice firem SemaConnect, EV Connect a Greenlots.

Právě nedostatečná síť dobíjecích stanic pro auta na elektrický pohon je jednou z největších překážek masového rozvoje elektromobilů.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál dosud německou automobilku přišel na 30 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.

 

 

 

Zdroj: ČTK

VW instaluje v USA 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Banky v Česku i letos potvrdily svou dobrou kondici

  Byznys ·

  Kapitálová vybavenost tuzemského bankovního sektoru zůstala výrazně nad osmiprocentním regulatorním minimem i v případě vysoce nepříznivého scénáře, který předpokládá …

 2. Jaký byl rok 2017 s Donaldem Trumpem?

  Společnost ·

  Je to již více než rok (přesně rok uplynul 8/11/17), co je Donald Trump prezidentem Spojených států amerických. Jak lze hodnotit jeho působení? Pokud se člověk prokles…

 3. Favoritem pro lednové prezidentské volby je Zeman

  Společnost ·

  V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla současná hlava státu Miloš Zeman. Ani on by však nedosáhl na nadpoloviční většinu hlasů nutnou pro okamžité vítězstv…